Szaro - czerwony pasiak.

Witajcie!

Jakiś czas temu usłyszałam od Starszaka: "Mamo, a kiedy mnie zrobisz kocyk?" - matka nie miała wyjścia, więc zrobiła. Całość ma ok. 150 x 120 cm, czyli akurat będzie na nowe łóżko dla Mikołaja ;)
Pozdrawiam serdecznie, Aiden
Czytaj dalej

Coś na jesień czyli dwie nowe chusty

Witajcie!

Dziś chciałabym Wam pokazać coś na jesień czyli dwie nowe chusty.
Pierwsza z nich to kolejny Virus, ale tym razem to chusta do zrobienia w jeden wieczór - nitkę dostałam w prezencie i spokojnie robiłam szydełkiem nr 5.5. 
Chusta nie jest wielka, bo ma tylko 140 x 55 cm, ale spokojnie mogę się nią owinąć dookoła szyi, a przez to, że nitka jest gruba to fajnie otula. 
Drugą chustę robiłam ze zdecydowanie cieńszej nitki (Gazzal Baby Wool) i wykorzystałam 3 motki.
Chustę ciężko zmierzyć bo ma nietypowy (dla mnie) kształt. Jest miękka, nie gryząca i bardzo mi się podoba (mimo, że w pierwszej chwili chciałam ją spruć).
A Wam która się bardziej podoba?Pozdrawiam serdecznie, Aiden
Czytaj dalej

Kolorowy kocyk z resztek czyli (prawie)kompletny niewypał.

Witajcie!
Dobra, może z tym kocykiem nie jest aż tak źle jak mi się wydaje. A przynajmniej na zdjęciach wygląda całkiem fajnie (oj udały mi się zdjęcia, udały), ale od początku. 
Postanowiłam ostatnio wykorzystać resztki włóczek DROPS Cotton Light (resztki czyli kilka prawie cąłych motków i trochę zużytych) i zrobić koc dla Starszaka, ale plany się zmieniły, a kilka dużych kwadratów zostało, więc powstało coś takiego:


Średnio mi się ten twór podoba, bo:
  • chowanie nitek to jest katastrofa - włóczka jest luźno spleciona i ZAWSZE jakaś nitka mi gdzieś wyłazi,
  • całość robiłam słupkami, więc całość jest miękka i  nie układa się sztywno (lubię ciężkie i masywne koce).
Powiem Wam zupełnie szczerze, że mam z tym kocem problem. Miałam dać psu, ale boję się, że będzie pazurami zahaczać o nitki i się denerwować, więc pewnie położę go na półkę i może kiedyś przyjdzie na niego czas. 
A może go trochę powiększę i będzie jako narzuta na łóżko dla Młodszego? Nadal nie wykorzystałam wszystkich tych nitek, a koc w aktualnej wersji ma 110 x 80 cm, więc myślę, że te 30 cm długości jeszcze jakoś bym wymęczyła ;-) 

A Wam jak się podoba? Powiększać czy schować? A może w ogóle spruć i nie pokazywać więcej ludziom na oczy? ;-)


Pozdrawiam serdecznie, Aiden
Czytaj dalej

Większa siostra czyli kolejna chusta

Witajcie!
Niedawno pokazywałam Wam szarą chustę, a dziś chciałabym przedstawić jej większą (choć młodszą siostrę).


Chustę robiłam z tej samej włóczki co poprzednio, zużyłam jeden motek, ale robiłam szydełkiem nr 5.5, więc chusta jest większa (ok. 165 x 55 cm) i ma luźniejszy splot. Bez problemu można się nią owinąć i idealnie pasuje pod szyję zamiast szalika.

Jak Wam się podoba?


Pozdrawiam serdecznie, Aiden
Czytaj dalej