Szaraczek czyli kolejna chusta

Witajcie! 

Jakiś czas temu kupiłam sobie dwa motki włóczki Dennis firmy Gazzal (w pięknym szarym kolorze ze srebrną nitką) żeby zrobić sobie chustę na drutach, ale okazało się, że ja i druty to kiepskie połączenie. Zaczęłam więc myśleć co z niej zrobić - zaczynałam kilka razy, ale nic mi się nie podobało i zmarnowałam prawie pół motka włóczki (nitka cieniutka i z włoskami, więc zamiast się pruć to się urywała), aż w końcu stwierdziłam, że zrobię Virusa (bo przy tym chyba nie idzie się pomylić).
Ale wiecie co? Strasznie nudno mi się robiło, więc stwierdziłam, że trochę urozmaicę całość i wyszło co wyszło ;-)Mnie się podoba, a Wam?

Pozdrawiam serdecznie, Aiden
Czytaj dalej

Wspólne dzierganie i czytanie

Witajcie!
Dziś środa, więc czas na wspólne dzierganie i czytanie z Maknetą.

Pokażę Wam chustę, która niedługo pojawi się na blogu, bo udało mi się ją dziś skończyć ;-)A na czytniku mam "Dziewczyny, które zabiły Chloe" Alex Marwood


A Wy co czytacie? ;)


Pozdrawiam serdecznie, Aiden
Czytaj dalej

Jesienno - zimowa chusta

Witajcie!
Zaczęłam niedawno robić koc dla Starszaka, ale szaro - czerwone pasy to nudna robota, dlatego jako przerywnik zrobiłam chustę :-) Chusta miała być dla mnie, ale stwierdziłam, że będzie prezentem dla babci. Sobie zrobiłabym większą, ale myślę, że ten rozmiar pod szyję do płaszcza będzie akurat.
Chusta ma wielkość ok.145 x 60 cm i zrobiłam ją z jednego motka włóczki NAKO Moher Special Eburli nr 81126, korzystałam z szydełka nr 4.5 i wzoru na Southbay Shawlette.

Zdjęcia są jakie są, ale wiatr był potężny :(

Jak Wam się podoba? 


Uważam, że jak na chustę z jednego motka to jest całkiem spora i będzie fajnie pasować pod szyję. Może zrobię drugą? Tylko zdecyduję czy znów Southbay Shawl czy Virus :)


Pozdrawiam serdecznie, Aiden

Ps. Szykuje się rozdawajka z chustą w roli głównej i w związku z tym mam do Was pytanie:
1. Southbay Shawl czy Virus?

Czytaj dalej