Wspólne dzierganie i czytanie

Udostępnij ten post

Witajcie!
Dziś znów środa, więc czas na wspólne dzierganie i czytanie z Maknetą.
Zbyt wiele Wam nie pokażę, ale pochwalę się prawie skończonym kocem i pokażę Wam co czytam :)
Koc już jest prawie, prawie skończony (robię obramowanie), więc mam nadzieję, że pod koniec tygodnia uda mi się napisać o nim więcej :)


A książka jaką czytam to "Szmaragdowa tablica"."Madryt, początek XXI wieku. Ana pracuje w Muzeum Prado, prowadzi spokojne życie u boku Konrada, bogatego niemieckiego kolekcjonera dzieł sztuki, aż do chwili, gdy pewien list napisany podczas drugiej wojny światowej naprowadza go na ślad tajemniczego obrazu Astrolog przypisywanego Giorgionemu, malarzowi epoki renesansu. Skuszony wielką wartością tego dzieła, Konrad przekonuje Anę, żeby zajęła się jego poszukiwaniem. Mimo piętrzących się trudności Ana odkrywa nie tylko zawiłe losy rodziny, która od pokoleń strzeże Astrologa, ale i niezwykłą prawdę, która całkowicie zmienia jej życie.Paryż podczas niemieckiej okupacji. Major SS Georg von Bergheim, żołnierz elity i bohater wojenny, dostaje rozkaz: ma odnaleźć obraz Giorgionego znany jako Astrolog. Hitler jest przekonany, że dzieło kryje wielki sekret – kto go odkryje, będzie rządził światem. Poszukiwania prowadzą majora do Sarah Bauer, francuskiej Żydówki. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, której konsekwencje będą zaskakujące dla nich obojga.
"Szmaragdowa tablica" to nie tylko napisana z rozmachem historia o poszukiwaniu zagadkowego dzieła sztuki, ale i niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew wszelkim przeciwnościom." - lubimyczytac.plA Wy co robicie ciekawego?


Pozdrawiam serdecznie, Aiden

9 komentarzy :

 1. Książkę sobie zapisuję. A kocyk podziwiam, bardzo energetyczny, wesoły wychodzi. Zawsze mam duży szacunek dla osób, które robią mnóstwo elementów i mają jeszcze siłę i ochotę je połączyć :) Obramowanie będzie kolorowe czy jednolite?

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny koc :-) Fantastyczne połączenie kolorów.
  Książka fascynująca...
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny kolorowy kocyk.Czekam na całość :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczny kocyk. Po mnie już od jakiegoś czasu chodzi chęć na kocyk, ale jakoś mnie gabaryty przerastają. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwiam pracowitość przy łączeniu elementów w jedną całość. A kiążka zaintrygowała.pozdrowienia z Wilna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa książka, a to obramowanie to też zabierze sporo czasu, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 7. Koć jest piękny i pełen kolorów. Efekt wart włożonej pracy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kocyk już pięknie się prezentuje :)))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz i zapraszam do kolejnych odwiedzin!