Wspólne dzierganie i czytanie

Witajcie!
Pierwszy raz postanowiłam opublikować post w związku ze wspólnym dzierganiem i czytaniem u Maknety mimo, że książkę dopiero co zaczęłam, a moja robótka nie jest ani zbyt wymagająca, ani zbyt spektakularna ;) A na dodatek jest nieco krzywa, ale cii...
Zaczęłam wczoraj dziergać baktus na drutach i jak widać druty nie są moją mocną stroną, ale od czegoś trzeba zacząć. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś opanować robienie równych oczek i rzędów ;) 
A książka to 450 stron Patrycji Gryciuk, która może być całkiem fajna, ale o tym dam Wam znać jak przeczytam ;) 
A na razie korzystając z dziecięcej drzemki uciekam do drutów ;)

Pozdrawiam serdecznie, Aiden
Czytaj dalej

Rok temu moje życie wywróciło się do góry nogami ;) O 3:20 w nocy 26.09.2014 przyszedł na świat mój malutki* synek. 


Wszystkiego najlepszego Synku.
*taa...malutki - 4400g i 60 cm :P
Czytaj dalej

Pudełko z ptaszkami

Witajcie! 
Dziś chciałabym Wam pokazać niewielkie postarzone pudełko wykonane z użyciem papieru z ITD Collection (a dokładniej tego papieru). Powiem nieskromnie, że mnie się bardzo podoba to pudełko! 
Chciałam tym razem zrobić je delikatne i bez przetarć, ale niestety kompletnie mi takie nie pasowało! Wobec tego jest przetarte, pomaziane i pokropkowane czyli tak jak lubię najbardziej! 


Czytaj dalej

Zrobiłam sobie* komplet jesienno - zimowy

Witajcie!
Na samym wstępie chciałam podkreślić, że jest to MÓJ jesienno - zimowy komplet, a dlaczego tak? Przekonacie się za chwilę! ;)
Kupiłam jakiś czas temu 3 motki włóczki z której miała powstać prosta chusta na drutach, ale jakoś mi zeszło z jej robieniem, aż włóczka zmieniła przeznaczenie i stała się moim jesienno - zimowym kompletem. 
Czapka, która wyjątkowo mi się podoba (nie lubimy się zbytnio z czapkami) i w której nawet będę chodzić - zrobiona słupkami i wykończona dwoma rzędami półsłupków.
Rękawiczki bez palców - zrobione w sumie jak czapka, a inspirowane tym opisem.
I najprostszy na świecie komin - tuba ;) 


Czytaj dalej

Mini decou czyli zakładki do książek.

Witajcie!
Zakładki do książek to coś co w decou ozdabia się przeważnie szybko, gładko i przyjemnie, a jak ma się odrobinę wprawy to nawet całkiem mało czasu spędza się na szlifowaniu (chociaż ja ostatnio poszlifować sobie lubię!).
Dziś chciałabym Wam pokazać dwie super proste zakładki do książek, które robią się w sumie tak długo jak schną preparaty, a są fajnym dodatkiem do prezentu lub drobnym upominkiem dla kogoś kto lubi czytać (albo kolekcjonuje zakładki jak moja siostra).
Właśnie dla niej jest pierwsza zakładka - motyw, który już się u mnie pojawiał kilka razy (i jeszcze może się kiedyś pojawi, ale tylko raz, bo serwetka już jest na wykończeniu) czyli świnki. Tym razem potraktowałam je po wierzchu odrobinę brokatem i niektóre elementy uwypukliłam pearl penem, a tył ozdobiony serwetką w kratkę odrobinę zdarłam przy brzegach i pokropkowałam bitumem. Całość wygląda następująco:

Czytaj dalej

Retro pudełko na szydełka.

Witajcie!
Dziś post trochę na szybko, bo niedługo czas na krótką niedzielną wycieczkę ;)
Tym razem coś z decou czyli moje osobiste pudełko na szydełka i inne dziwactwa.
Pudełko takie jak lubię czyli mocno przetarte z motywem damy w stylu retro (z papieru ITD, a dokładniej z tego). Co prawda na początku zamierzałam zrobić je całkiem inaczej, ale w sumie zrobiło się samo ;)

Czytaj dalej

Szydełkowa narzuta - podejście drugie.

Witajcie! 
Na wstępie chciałabym napisać, że mam chwilowo dość babcinych kwadratów, a za to mam ochotę zmalować jakieś decou, ale i tak ostatnio nic w tej kwestii nie robię, więc dziś znów szydełko.
Kolejna kolorowa narzuta - tym razem o wymiarach 110 x 175 cm, ale to ulegnie zmianie, bo zamierzam ją nieco wydłużyć poprzez dodanie kilku kolorowych pasów na końcach (zmiana nie będzie jakaś znacząca, więc mogę pokazać całość już teraz).

Czytaj dalej